• ul. Chmielna 4, 00-020 Warszawa
  • Pon - Pt: 7:30 - 19:30

Szybka ścieżka diagnostyczna: HIV, kiła, rzeżączka

Szybka ścieżka diagnostyczna HIV

Dzięki własnemu laboratorium, znajdującemu się na terenie Poradni, możemy maksymalnie skrócić proces pełnej diagnostyki zakażenia HIV nawet do jednego dnia!

Stosujemy testy serologiczne tzw. IV generacji, które umożliwiają wykrycie antygenu p24 HIV (pojawia się po 2 tygodniach od zakażenia) oraz przeciwciał anty-HIV (po 4-12 tygodniach od zakażenia). Stosowane testy serologiczne różnicują zakażenie HIV-1 i HIV-2.

Do weryfikacji reaktywnych wyników badań serologicznych (gdy wynik jest dodatni) stosujemy badanie HIV RNA met. PCR (ilościowo), również wykonywane w naszym laboratorium.

Potwierdzony wynik zakażenia HIV jest podstawą do zgłoszenia się do Poradni Profilaktyczno- Leczniczej i rozpoczęcia leczenia.

Ujemny wynik testu przesiewowego IV generacji, uzyskany po 6 tygodniach od ekspozycji, pozwala zakończyć diagnostykę (wykluczenie zakażenia). W przypadku zastosowania PrEP/ PEP zakończenie diagnostyki następuje po 6-8 tygodniach od końca przyjmowania leków.

Szybka ścieżka diagnostyczna kiły i rzeżączki

Leczenie dostępne na miejscu, krótkie terminy!

Własne laboratorium mikrobiologiczne daje nam możliwość zdiagnozowania zakażenia dwoinką rzeżączki w bardzo krótkim czasie. Wykonujemy testy antygenowe, posiewy oraz badania met. PCR w trybie CITO. Czas oczekiwania na wynik wynosi od 1h (szybki test antygenowy) do maksymalnie 72h (posiew w kierunku rzeżączki). Wyniki badania met. PCR dostępne są w ciągu 24h.

W Poradni wykonujemy również testy przesiewowe w kierunku kiły, które w przypadku wyniku dodatniego (+) należy potwierdzić testem potwierdzenia (VDRL, TPHA, FTA, FTA ABS).

Dostępny na miejscu zespół lekarzy specjalistów w dziedzinie dermatologii- wenerologii zapewnia szybkie* rozpoczęcie leczenia chorób przenoszonych drogą płciową. Nasz personel medyczny może podać lek w formie zastrzyku, od razu po wizycie lekarskiej, co gwarantuje najwyższą skuteczność leczenia.

*Czas wdrożenia leczenia zależy od decyzji lekarza.

ZAPRASZAMY

Call Now Button